Fani fantastyki

Fantastyka odskocznią od rzeczywistości

Ogłoszenie

Witamy i zapraszamy do wspólnych rozmów:) Forum w rozbudowie, dlatego bylibyśmy wdzięczni za pomoc w rozwijaniu go:)

  • Index
  •  » Inne
  •  » Imiona w świecie fantasy.

#1 2009-08-25 15:06:13

Strażniczka Nocy

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2009-08-24
Posty: 2
Punktów :   

Imiona w świecie fantasy.

Ach, z nieba mi spadliście z tym forum, bowiem właśnie rozpoczęłam pisanie powieści fantasy [nefrytia.blog.onet.pl, jakby ktoś pytał] i potrzebuję kilku imion dla elfów, ludzi, krasnoludów i smoków... W klimacie fantasy naturalnie.
Mogę na was liczyć ? ;d

Offline

 

#2 2009-08-25 15:20:02

Milczenie

Użytkownik

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2009-08-11
Posty: 111
Punktów :   

Re: Imiona w świecie fantasy.

A nie lepiej zapytać o imiona samych bohaterów? Oni zazwyczaj przedstawiają się sami, jeśli nie autorowi, to innemu bohaterowi podczas rozmowy...


Jeśli zawsze i wszędzie musimy opowiadać o wszystkim na głos,
nie pozostawiamy miejsca ani na tajemnicę,
ani na wyobraźnię.

Offline

 

#3 2009-08-25 15:24:48

SerceCiemnosci

Administrator

11186258
Skąd: ok. Krakowa
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 319
Punktów :   
WWW

Re: Imiona w świecie fantasy.

jesli chodzi o wymyslanie imion to moge pomoc, ale jakies cos o charakterze potrzebuje, albo jak sobie wyobrazasz kogos, moze Ci pomoge;)

Offline

 

#4 2009-08-26 09:51:18

Sindarka

Moderator

10444233
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2009-07-26
Posty: 178
Punktów :   
WWW

Re: Imiona w świecie fantasy.

A nie lepiej skorzystać z generatorów imoin? Kopalnia informacji,jeżeli chodzi o imiona fantastyczne.I znajdą się nawet imiona dla orków(!).Trzeba tylko troszeczkę poszukać.

Offline

 

#5 2009-08-26 12:26:42

SerceCiemnosci

Administrator

11186258
Skąd: ok. Krakowa
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 319
Punktów :   
WWW

Re: Imiona w świecie fantasy.

ja jak juz to sklecam literki jakos:D i zawsze cos wychodzi co mi sie podoba;D

Offline

 

#6 2009-08-26 12:39:10

Milczenie

Użytkownik

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2009-08-11
Posty: 111
Punktów :   

Re: Imiona w świecie fantasy.

I generator wziął i trafił twórczość, zabijając przy okazji oryginalność.


Jeśli zawsze i wszędzie musimy opowiadać o wszystkim na głos,
nie pozostawiamy miejsca ani na tajemnicę,
ani na wyobraźnię.

Offline

 

#7 2009-08-26 17:32:03

SerceCiemnosci

Administrator

11186258
Skąd: ok. Krakowa
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 319
Punktów :   
WWW

Re: Imiona w świecie fantasy.

no wlasnie ja tez jakos nie uzywam generatorow bo mam wrazenie ze postac, ktorą chce obdarzyc oryginalnoscia itp ma nagle imie, ktore zaczna nosic postacie w innych opowiadaniach, a to mi troche nie pasuje.

Offline

 

#8 2009-08-26 18:22:46

Milczenie

Użytkownik

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2009-08-11
Posty: 111
Punktów :   

Re: Imiona w świecie fantasy.

Dokładnie. Plus jeszcze fakt, że każda postać może nosić tylko własne imię, które w pewien niezrozumiały i tajemniczy sposób nadaje jej cech charakteru. A może to cechy charakteru nadają imię? Trudno stwierdzić.


Jeśli zawsze i wszędzie musimy opowiadać o wszystkim na głos,
nie pozostawiamy miejsca ani na tajemnicę,
ani na wyobraźnię.

Offline

 

#9 2009-08-26 18:35:50

SerceCiemnosci

Administrator

11186258
Skąd: ok. Krakowa
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 319
Punktów :   
WWW

Re: Imiona w świecie fantasy.

no wlasnie:) ale jednak mi sie imie zawsze kojarzylo, jesli bylo jakies oryginalne, z postacią i jej charakterem dlatego zawsze wymyslam sama a jak juz to tak, ze wiem, ze nie natkne sie w innym opowiadaniu na nie

Offline

 

#10 2009-08-27 19:26:51

Azariel

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-08-27
Posty: 51
Punktów :   

Re: Imiona w świecie fantasy.

Cthuvian,Arkana,Yggdrasill-smocze
Koezh,Via,Vrana,-ludzkie
elfie wykraczają poza moje możliwości a te wymyśliłam sobie na poczekaniu,tak więc idealne na pewno nie są.

Offline

 

#11 2009-08-27 19:44:27

SerceCiemnosci

Administrator

11186258
Skąd: ok. Krakowa
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 319
Punktów :   
WWW

Re: Imiona w świecie fantasy.

ja zauwazylam ze w elfich czesto sa wstawki z literami "ae" i takie tam:) przynajmniej u Sapkowskiego w elfim jezyku bylo tego pelno:)

Offline

 

#12 2009-08-27 22:57:25

Strażniczka Nocy

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2009-08-24
Posty: 2
Punktów :   

Re: Imiona w świecie fantasy.

Azariel, dzięki, kilka wykorzystam. ^^
Znaczy się generalnie pomyślałam trochę i coś tam stworzyłam... Choć u mnie ze słowotwórstwem ciężko.
Brakuje mi tylko imienia dla smoka śmierci i smoka, którego żywiołem mogłaby być dusza... *dziadowski pomysł* xdd

Offline

 

#13 2009-08-28 18:54:47

SerceCiemnosci

Administrator

11186258
Skąd: ok. Krakowa
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 319
Punktów :   
WWW

Re: Imiona w świecie fantasy.

nie mow dziadowski, bo moze sie okazac calkiem niezly:) zalezy jak wykorzystasz:)
smoka duszy nazwalabym hmm... Aire:) chociaz to z hiszpanskiego znaczy powietrze, ale jakos Aire mi pasuje
a smoka smierci hmm... Xaris, Farnon, w sumie zaleznie jaka mialaby byc plec smoka

Offline

 

#14 2009-09-01 14:35:06

Azariel

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-08-27
Posty: 51
Punktów :   

Re: Imiona w świecie fantasy.

A z książki Zhia jest jeszcze fajne i Xeliath.(ludzkie)O,Aryn-elfie

Offline

 

#15 2009-09-01 15:17:03

Selena

Użytkownik

6205475
Skąd: Tarnów
Zarejestrowany: 2009-08-12
Posty: 85
Punktów :   
WWW

Re: Imiona w świecie fantasy.

Imiona Elfów

Męskie: Althenor Altharis Aris Beltherion Berius Calthaniel Calerian Celltharis Celltharion Centhariel Cexeriel Deltharis Derlis Desthrantis Dintharis Dinnaroth Dinntronis Eliroth Elltharis Elltharion Emis Emerthion Falghar Faltharis Falthorn Fellnarion Felsaroth Lathandis Lathendroth Lenthir Marathir Melathion Menderion Mexaris Nemaneth Neris Oris Querieth Sentis Sirragh Siwris Tensarioth Teris Zentharis Zentharion Zellis

Żeńskie: Allamaris Ameneris Anneroth Aronna Arisa Certhonis Cerxina Denaris Deris Deantha Deviotis Eais Earoth Ecrinna Edroth Eronnsalis Falthanna Feltharis Fendara Festris Hastina Illis Imeneroth Istara Istis Keldonna Kelaris Kelris Kyinra Leoreth Liranna Menedagara Minera Nemeyeth Sendara Sentis Sitrina Tarkis Tarina Tuinira Zechora
Imiona Krasnoludów

Imiona krasnoludów

Męskie: Angro Alkazz Bragh Brauto Brandis Cergoth Cengreth Culigham Cuzh Darhes Deannagh Denaros Eroh Ezres Fargoh Ganrath Gauros Gentris Ghavris Gihros Glerokh Gnarnon Gungir Gwironn Hevroh Hurimm Iroth Istris Kaneris Kergoth Kewris Lerok Liwros Lizgoth Lyros Lystroth Mad Malkoth Melis Mistroth Mudos Myros Nyxxis Quargoh Wyris Seoth Sirih Troph Tymig Zernoth Zisnic

Żeńskie: Aghara Agretis Benonna Bertis Buyaris Cenora Centis Demara Dilagh Eronnha Esanis Falgia Hemris Nemanris Poulin, Serana Xentis Xerara Zeghara
Imiona Ludzi

Męskie: Aidan Alan Antainis Angus Brian Basinus Cedric Colin Connor Damian Delros Desmond Doug Fearghall Ferghail Gerard Jean Jedric Keelim Keelain Kelorn Kenron Kevin Killian Lambert Magnus Mel Neil Ostin Pierce Renner Rennard Ryan Ross Ronan Shane Sullivan Tiernan Xinus Zendis

Żeńskie: Ailis Aideen Aileen Aine Aisling Aislinn Caitin Cara Danann Darain Darrah Deirdris Doren Doiren Eilis Eilein Eilin Graine Katrina Mallaid Nadia Naris Noreen Paili Renny Sheila Silvie Sindis Tara
Imiona Obsydian

Imię obsydian powstaje powoli. Na początku, tuż po wynurzeniu z żywogłazu, młody obsydianin nie posiada żadnego imienia. Pojawia się gdzieś koło setnego roku życia i w ciągu kilkunastu lat może wydłużyć się z pięciu do pięćdziesięciu liter. Obsydianie starają się, by ich imiona opisywały całe ich życie, dlatego nie sposób przetłumaczyć ich na język krasnoludów. Wiedząc, jakie trudności sprawiają ich imiona przedstawicielom innych ras, starsi spośród obsydian przybierają przydomki (jak np. Ommasu).

Imiona Orków

Męskie: Abalon Antris Behreim Bencharo Crothar Certyghorr Cyros Derghor Diyroth Ehor Ellhor Fanghor Fenneth Gahantor Gemeneroth Gerethor Gistroth Gytros Haemeneth Hedros Hetros Igharis Imereth Jendris Kerthor Kestroth Lenhor Lestigor Meneroth Maxstis Neurodh Niyago Oxenoth Perthalis Quarion Qyiroth Rennahor Sepris Siyough Teneris Tidor Zebhor

Żeńskie: Abrios Abhala Bertis Berhara Beythora Cerieth Cergothara Demerotis Dirgara Erohhna Erthora Fandris Ferhora Fitris Gymora Gymris Hedora Herior Idris Ithara Kelris Kybora Lemenes Nemora Oghara Quigora Sentris Zydhara

Imiona Trolli

Męskie: Arghal Awros Behrom Bernhard Bestron Demeroth Fanghrimm Hauros Henneth Ingohrr Keros Kytorr Lothar Odin Ramirad Sahraim Targhos Thor Wolfghar Zenhris

Żeńskie: Amharra Anetis Bregora Brahmis Ceronna Centaris Demera Elhorre Fanghris Hemeroth Jandara Jennis Jehrora Kemeroth Lehora Menoth Neuris Sebera Zinthrill
Imiona T'skrangów

Męskie: Arothiss Apoloris Crenno Ceris Desstiris Desseres Essrein Felsarin Harassin Lessoth Meneros Nariss Oriungill Presto Portolis Remeneth Risstolis Semereth Xercon

Żeńskie: Arissa Desstiria Dyighra Erlenth Falthara Gharis Hernona Lartiohian Mandario Narathiel Patriochian Selas Semara Siss Sortina Xeris Xentharis Xeroth Xistis Zestina Zeris

Imiona Wietrzniaków

Męskie: Aboor Akano Arikko Berundo Ceebo Ceeris Denerith Demio Eree Erti Fagoo Falo Feebo Feenis Gabri Gebos Geebo Harris Hekto Hiro Imboo Inoe Jebris Jeeboo Keero Keestis Ketro Kiro Kytro Leeko Maroo Neemo Oboo Peeris Reno Retres Seboo Seebo Teegrim Zentho

Żeńskie: Arano Astira Beris Bestara Ceebris Caro Demara Demero Eire Eronna Feigh Fenthara Geboo Henrie Idris Ithara Jemera Kelrisa Kombara Neiro Okone Reinos Sebereth Seebra Zentris

mam nadzieję że tyle wystarczy narazie...

Offline

 
  • Index
  •  » Inne
  •  » Imiona w świecie fantasy.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
pozycjonowanie połczyn zdrój maniek mods narutoshinobi fosol wrocław