Fani fantastyki

Fantastyka odskocznią od rzeczywistości

Ogłoszenie

Witamy i zapraszamy do wspólnych rozmów:) Forum w rozbudowie, dlatego bylibyśmy wdzięczni za pomoc w rozwijaniu go:)

#1 2012-02-10 17:06:52

Aran

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-02-10
Posty: 1
Punktów :   

Najbardziej charakterystyczne postacie fantasy

Witam i jednocześnie proszę o pomoc. W tym roku zdaję maturę a mój temat prezentacji dotyczy kreacji herosa w literaturze fantasy i filmie sensacyjnym. Nie ukrywam, iż przedstawienie postaci Geralta z Rivii z sagi o wiedzminie A. Sapkowskiego sprawi mi największą przyjemność, ale potrzebuję jeszcze co najmniej jednego bohatera a nie chciałbym prezentować już oklepanych Aragorna i Froda (zresztą nie przeczytałem Władcy Pierścieni). Przechodząc do sedna, proszę o polecenie książek których bohaterowie są bardzo charakterystyczni i godni opisania i zaprezentowania na maturze. Niestety jestem osobą wybredną i interesuje mnie jedynie gatunek High/Dark Fantasy osadzony w średniowiecznym świecie magii i miecza. Najlepiej gdyby herosi prezentowali podobny poziom co wyżej wymienieni Geralt i Aragorn oraz Drizzt Do'Urden (nie dałem rady sprostać stylowi Salvatore'a) lub Conan. Z góry dziękuje za pomoc.

Offline

 

#2 2012-02-11 19:53:26

maarchewkowaa

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-02-11
Posty: 1
Punktów :   

Re: Najbardziej charakterystyczne postacie fantasy

hmmm... nie czytałam jeszcze Władcy Pierścieni (poza 50 pierwszymi stronami, bo, proszę fanów Tolkiena o wybaczenie, rzuca mnie, jak to czytam. Nie wiem, czy odpowiedzialny za to jest tłumacz czy fakt, że książka napisana dość dawno temu, więc i język niedzisiejszy, ale mimo najszczerszych chęci po prostu nie mogę). Wiedźmin mi po prostu jeszcze w łapki nie wpadł, jednak Żmija nie zrobiła dla mnie pozytywnego wrażenia (żeby nie powiedzieć, że było ono negatywne), a jak raz w moich oczach autor się spali nieciekawym początkiem, to koniec.

Kreacji herosa fantasy mówisz... Patrzam na moją półkę z książkami oraz w pamięć i rzeczę, że najciekawszą postacią (z tego dosyć skromnego zbioru) może być Durzo Blint - 'Droga Cienia' Brent'a Weeks'a. Powinieneś znaleźć w Empiku, nie wiem, jak z bibliotekami miejskimi.

Jest on mocno wyidealizowanym superhero, że się tak wyrażę - budzi strach, wszędzie go pełno, nigdy nie chybia, zawodowy siepacz (coś na kształt płatnego zabójcy, ale siepacze się rzucają z wściekłości, jak ich tak nazwiesz), sypie mądrościami z rękawa, zna miliony sposobów, żeby dowolna osoba w mieście/kraju/świecie jeszcze dziś była martwa. Poświęca 'ukochaną' dla potężnego artefaktu. Uczy Merkuriusza... Merkucjusza... sama nie pamiętam KYLARA uczy (potem chłopak przyjmie to imię) I bla bla bla... sam przeczytaj, 3 tomy w sumie. Chociaż trafiały się literówy i błędy językowo stylistyczne, akcja ciekawa. Już jakiś czas temu czytałam i nie pamiętam, ale coś jeszcze było nie tak. Przewidywalność akcji chyba ;P

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
zrodlo zrodlo