Fani fantastyki

Fantastyka odskocznią od rzeczywistości

Ogłoszenie

Witamy i zapraszamy do wspólnych rozmów:) Forum w rozbudowie, dlatego bylibyśmy wdzięczni za pomoc w rozwijaniu go:)

#1 2012-03-12 13:31:27

Sasan

Nowy użytkownik

1593677
Zarejestrowany: 2012-03-12
Posty: 1
Punktów :   

Walka dobra ze złem w literaturze Fantasy.

Walka dobra ze złem w literaturze Fantasy.
Poszukuję konkretnych utworów literackich zawierających motyw walki dobra ze złem. Przeanalizowałem forum i myślę, że dobrze trafiłem.
Rozważałem wybranie WP Tolkiena, a także Wiedźmina Sapkowskiego.. Ale chciałbym sie poradzić ludzi, którzy bardziej interesują sie tą dziedziną.
Z góry dziękuję i czekam na szybką odpowiedź.

__________________________________________________________________________________

Poszukuje tych informacji do napisania pracy maturalnej na temat "Ukaż problem odwiecznej walki dobra ze złem w wybranych utworach literatury fantasy."
Nie wiem od czego zacząć i zbytnio na jakich utworach bazować. Gdyby ktoś byłby wstanie mi pomóc prosiłbym o odpowiedz na forum bądź kontakt przez komunikator gg. (Nr dostępny na moim profilu).
Nie oczekuje napisania pracy.. Szukam wskazówek..

Ostatnio edytowany przez Sasan (2012-03-12 13:50:29)

Offline

 

#2 2012-04-02 20:49:58

 Pradawna

Nowy użytkownik

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2012-02-24
Posty: 8
WWW

Re: Walka dobra ze złem w literaturze Fantasy.

W książkach Andre Norton z cyklu "Świat Czarownic" różnice między dobrem, a złem są bardzo mocno pokazane (np. gdy akcja rozgrywa się w Escore), a także w książce "Zguba Elfów": elfy - źli, ludzie - dobrzy, półelfy - dobrzy. Poza tym w ogóle polecam - bardzo ciekawe książki .

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
kurs wózki widłowe poznań