Fani fantastyki

Fantastyka odskocznią od rzeczywistości

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

Ogłoszenie

Witamy i zapraszamy do wspólnych rozmów:) Forum w rozbudowie, dlatego bylibyśmy wdzięczni za pomoc w rozwijaniu go:)

#1 2009-08-22 16:38:03

SerceCiemnosci

Administrator

11186258
Skąd: ok. Krakowa
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 319
Punktów :   
WWW

Mroczna Wieża, Stephen King

1.Roland
Na jałowej, spieczonej ziemi, przypominającej planetę po apokaliptycznej zagładzie czy jeden ze światów równoległych, istniejących obok naszego, pozostały tylko ślady dawnej upadłej cywilizacji. Ten złowrogi świat przemierza Roland, ostatni z dumnego klanu rewolwerowców, ścigając człowieka w czerni, który posiadł tajemnicę Wieży - mistycznego miejsca, gdzie być może uda się rozwiązać zagadkę czasu i przestrzeni. Podczas wędrówki musi stawić czoła opętanej kapłance, spotyka szalonych osadników, gadającego kruka, zamieszkujące podziemia mutanty oraz pochodzącego z Ziemi chłopca, Jake`a.

2.Powołanie trójki
Po konfrontacji z człowiekiem w czerni Roland budzi się na brzegu Morza Zachodniego, gdzie odnajduje drzwi - wrota czasowe umożliwiające mu przeniknięcie do Ameryki drugiej połowy XX wieku. W Nowym Jorku spotyka troje wybranych: młodego Eddie Deana, piękną Odettę Holmes i Jacka Morta, seryjnego zabójcę. Wraz z nimi powraca do swojego świata. W krucjacie przeciwko siłom zła zyskuje nowych sprzymierzeńców, którzy pomogą mu w misji rozwikłania tajemnicy Mrocznej Wieży.

3.Ziemie jałowe
"Roland z Gilead ma nowych towarzyszy krucjaty - Eddie`ego i Susannah. Dla obojga rozpoczyna się czas nauki, zdobywania nowych umiejętności; tymczasem rewolwerowiec stopniowo traci zmysły. Spotkanie z leśnym potworem podsuwa im nowy trop w poszukiwaniach Wieży. Szlak wędrówki wiedzie całą trójkę przez leśne ostępy, prerie z kryjącymi się w trawie demonami... Na koniec czeka ich największe wyzwanie - pojedynek ze sztuczną inteligencją sterującą naddźwiękowym pociągiem..."

4.Czarnoksiężnik i kryształ
Trójka Przyjaciół wygrywa pojedynek na zagadki i uchodzi z z życiem z zastawionej pułapki. W konfrontacji z maszyną zwycięzcą zostaje młody Eddie. Bohaterowie docierają do Topiki we współczesnej Ameryce, zniszczonej i zdziesiątkowanej przez epidemię zabójczej grypy. Rolad decyduje się opowiedzieć współtowarzyszom o swojej młodości, o walce, po której stał się prawdziwym rewolwerowcem. Wspomina pierwszą wielką miłość - Susan Delgado. W jego historii pojawia się czarownica przechowująca tajemnicza kryształową kulę, dzięki której osoby obdarzone magicznymi zdolnościami mogą oglądać wydarzenia dziejące się z dala od nich.

5.Wilki z Calla
Calla Bryn Sturgis, miasteczka położonego w miejscu zwanym Pograniczem, zbliżają się hordy Wilków - tajemniczych, uzbrojonych po żeby stworów w wilczych maskach. Regularnie co dwadzieścia parę lat przybywają z krainy zwanej Jądrem Gromu, napadają na mieszkańców okolicznych miejscowości i porywają ich dzieci. Poddane bliżej nieokreślonym, złowrogim rytuałom dzieci wracają jako pokury, istoty upośledzone umysłowo. Mieszkańcy Calla proszą Rolanda z Gilaed i jego towarzyszy o pomoc. Roland postanawia przerwać poszukiwania Mrocznej Wieży, by stawić czoło napastnikom. Jeszcze nie wie, że od wyniku tej bitwy będzie zależał los Świata Pośredniego...

6.Pieśń Susannah
Podczas bitwy z Wilkami, Susannah Dean trafia przez portal czasowy do Nowego Jorku roku 1999. Jej ciałem zawładnął demon, Mia, który chce, by urodziła jego dziecko. Tymczasem Roland i jego towarzysze powracają do USA. Ich celem jest odszukanie Susannah, a także zapewnienie bezpieczeństwa pięknej róży, od której zależą losy wszystkich światów, rosnącej na pewnej niezagospodarowanej nowojorskiej działce.

7.Mroczna Wieża
Członkowie ka-tet zostają rozdzieleni. Pere Callahan toczy w nowojorskim Dixie Pig swój ostatni bój z wampirami. Susan jest świadkiem narodzin potwornego Mordreda i widzi, jak przeistaczające się w pająka niemowlę pożera Mię - własną matkę. Roland i Eddie utknęli w innym świecie - Maine, 1977 - i bardzo pragną połączyć się z resztą ka-tet.

Offline

 

#2 2009-08-23 20:36:12

mikolaj

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-07-27
Posty: 118
Punktów :   

Re: Mroczna Wieża, Stephen King

tak.... Czarnoksiężnik i Kryształ.... Dal mnie jedna z najlepszych opowieści miłosnych, może dlatego ze smutno się kończy.


A State of Trance with Armin van Buuren

Offline

 

#3 2009-08-24 17:23:21

Sindarka

Moderator

10444233
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2009-07-26
Posty: 178
Punktów :   
WWW

Re: Mroczna Wieża, Stephen King

Przeczytałam dwie pierwsze części i teraz szukam natchnienia na dalsze. Całkiem nawet dobrze sie to czyta.Przynajmniej w moim odczuciu.

Offline

 

#4 2009-08-24 18:48:58

SerceCiemnosci

Administrator

11186258
Skąd: ok. Krakowa
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 319
Punktów :   
WWW

Re: Mroczna Wieża, Stephen King

a ja doszlam do powolania trojki i zakonczylam przygode z mroczną wieżą w polowie bo jakos mnioe znudzilo to

Offline

 

#5 2009-09-01 17:23:10

Sindarka

Moderator

10444233
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2009-07-26
Posty: 178
Punktów :   
WWW

Re: Mroczna Wieża, Stephen King

Ja i tak mam zamiar dotrwać do końca Muszę tylko poczekać na przesłanie pozostałych części. Ale ogólnikowo to i tak mi się podoba i tak.

Offline

 

#6 2009-09-02 16:08:41

SerceCiemnosci

Administrator

11186258
Skąd: ok. Krakowa
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 319
Punktów :   
WWW

Re: Mroczna Wieża, Stephen King

tzn Roland jeszcze jeszcze, ale i tak mi sie to okropnie ciezko czytalo:)

Offline

 

#7 2009-09-03 18:53:31

Sindarka

Moderator

10444233
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2009-07-26
Posty: 178
Punktów :   
WWW

Re: Mroczna Wieża, Stephen King

No fakt.Trochę ciężko się to czyta.Ale jak to się mówi "Dla czcącego nic trudnego"
P.S. Zdobyłam pozostałe części.Teraz tylko muszę znaleźć trochę czasu na zagłębienie się w lekturze

Offline

 

#8 2009-09-05 12:10:33

SerceCiemnosci

Administrator

11186258
Skąd: ok. Krakowa
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 319
Punktów :   
WWW

Re: Mroczna Wieża, Stephen King

oo, to u nas sa tylko pierwsze dwie i tyle;D osobbiscie wole inne ksiazki Kinga;)

Offline

 

#9 2009-09-06 16:58:25

Sindarka

Moderator

10444233
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2009-07-26
Posty: 178
Punktów :   
WWW

Re: Mroczna Wieża, Stephen King

Ja na szczęście mam już wszystkie części ściągnięte na komputer i tylko czekają na przeczytanie W najbliższym czasie mam zamiar zabrać się za czytanie od początku, bo już pozapominałam co się działo w poprzenich częciach

Offline

 

#10 2009-09-29 21:44:11

mikolaj

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-07-27
Posty: 118
Punktów :   

Re: Mroczna Wieża, Stephen King

i co ktoś przeczytał czarnoksiężnik i kryształ?


A State of Trance with Armin van Buuren

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
ginekologia warszawa