Fani fantastyki

Fantastyka odskocznią od rzeczywistości

Ogłoszenie

Witamy i zapraszamy do wspólnych rozmów:) Forum w rozbudowie, dlatego bylibyśmy wdzięczni za pomoc w rozwijaniu go:)

#1 2009-08-16 14:36:49

Selena

Użytkownik

6205475
Skąd: Tarnów
Zarejestrowany: 2009-08-12
Posty: 85
Punktów :   
WWW

Która/Które postacie fantastyczne sa najfajniejsze i dlaczego????

Według was jaka postać jest najbardziej fascynująca i dlaczego????
Elfy...Wampiry...Wilkołaki...Demony... itp.???
www.the-unalignet.blog.onet.pl

Offline

 

#2 2009-08-16 16:41:29

SerceCiemnosci

Administrator

11186258
Skąd: ok. Krakowa
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 319
Punktów :   
WWW

Re: Która/Które postacie fantastyczne sa najfajniejsze i dlaczego????

chyba elfy:) przez ich styl bycia, urode i przez to ze sa takim najmadrzejszym i starym ludem i w ogole;)

Offline

 

#3 2009-08-17 09:03:36

Milczenie

Użytkownik

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2009-08-11
Posty: 111
Punktów :   

Re: Która/Które postacie fantastyczne sa najfajniejsze i dlaczego????

Jeśli każda z ras fantastycznych jest uwydatnieniem jednej lub kilku wybranych cech ludzkich, ich marzeń lub innych takich, to moim zdaniem zdecydowanie najciekawsi są ludzie. I tak na przykład, kiedy elfy są dobre, piękne i miłe, nikt nie tworzy elfa pośredniego, jeśli już to popada w zupełne przeciwieństwo i jest to albo na skalę masową, albo pojedyncza jednostka, której skrzywiony defektami los jest zazwyczaj przedstawiany. To samo tyczy się innych ras (mówię tutaj o niektórych książkach i większości opowiadań blogowych). Natomiast ludzie... ludzie dają pełne pole do popisu. Inna sprawa, że autorzy i tak wolą pisać o bohaterze 'rasowym', w końcu to zaspokojenie jakichś ich własnych marzeń.


Jeśli zawsze i wszędzie musimy opowiadać o wszystkim na głos,
nie pozostawiamy miejsca ani na tajemnicę,
ani na wyobraźnię.

Offline

 

#4 2009-08-17 18:07:41

Sindarka

Moderator

10444233
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2009-07-26
Posty: 178
Punktów :   
WWW

Re: Która/Które postacie fantastyczne sa najfajniejsze i dlaczego????

Milczenie,zgadzam się z tobą całkowicie.Najciekawsi są ludzie.Nawet ja sama mam ulubionego bohatera,który jest człowiekiem.Ale kto to nie zdradzę

Offline

 

#5 2009-08-17 20:40:40

mikolaj

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-07-27
Posty: 118
Punktów :   

Re: Która/Które postacie fantastyczne sa najfajniejsze i dlaczego????

Ja się zgodzę z milczeniem pod względem tego co powiedziała na temat Elfów czy istot tego typu. Tzn byłby to ciekawy temat do rozmów bo nie zgdodziłbym się że NIKT [ u Samego Tolkiena można znaleźć wiele wyjątków - ale tylko wyjątków a u Sapka ja za takich uważam Scoilatei czy jak to się pisało....]Ale to nie ten temat wiec wracam do wątku: Sam zarzut co do elfów jest jako tako poprawny. Ale czy poprawność zarzutu musi oznaczać ze Elfy nie są fascynujące? [ nie twierdze że śą, tylko pytam]. Nie są różnorodne tak jak ludzie. to prędzej Ale znów wracamy do tematu  który teraz toczy się gdzie indziej. nawet ludzi trzeba gdzieś umiejscowić, po bardziej dobrej stronie lub po bardziej złej. Choć pole w tym przypadku do popisu jest znacznie większe niż jesli chodzi o Elfy. Ludzie zostali stworzeni w Fantasy by nam, czytelnikom było łatwiej się z nimi utożsamiać, byśmy mogli znaleźć coś w tej Fantasy, jakąś rasę, którą znamy. i dlatego znając różnorodność ludzi na co dzień w świecie rzeczywstym nie uważam ich za rasę która mnie najbardziej fascynuje i przyciąga w lit Fantasy.
Nie wiem jaką rasę wybrać. byłby to z pewnościa głupi wybór i za szybki oraz poparty niewłaściymi argumentami.


A State of Trance with Armin van Buuren

Offline

 

#6 2009-08-17 22:30:03

Milczenie

Użytkownik

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2009-08-11
Posty: 111
Punktów :   

Re: Która/Które postacie fantastyczne sa najfajniejsze i dlaczego????

I dlatego ja łapię za słówka, właśnie dlatego. ;] Twierdzenie, że ludzie są najciekawsi i jednoczesne uznanie, że wszystkie rasy właśnie z nich pochodzą, jest równoznaczne z tym, że wszystkie rasy są z nimi tożsame. W końcu to ich uwydatnione fragmenty, prawda? To z kolei doprowadza do wniosku, że w jakiś sposób są uboższe, ale nie zaprzecza 'fascynacji'. Nie odpowiadałam na pytanie zawarte w temacie, wyszło mi z tego raczej stwierdzenie dygresyjne na podstawie luźnego skojarzenia, nie odpowiedziałam, bo nie gustuję w żadnej z ogólnie znanych ras. W zasadzie zwyczajnie nie gustuję w żadnej, bo tak naprawdę nigdy nikomu nie uda się przedstawić jakiejkolwiek na dostatecznie dużą skalę, by można było je porównać. Poza tym, każdy ma trochę inną, w jakimś stopniu różniącą się, a przede wszystkim prywatną wizję.


Jeśli zawsze i wszędzie musimy opowiadać o wszystkim na głos,
nie pozostawiamy miejsca ani na tajemnicę,
ani na wyobraźnię.

Offline

 

#7 2009-08-18 00:29:20

mikolaj

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-07-27
Posty: 118
Punktów :   

Re: Która/Które postacie fantastyczne sa najfajniejsze i dlaczego????

no dobra dobra, przepraszam, teraz ja łapałem. jeśli dobrze zrozumiałem twoje zdanie to zgadzam się z nim całkowicie. Ale oczywiście tylko pewne fragmenty pochodzą od ludzi. Muszą bowiem nam przypominać ludzi w jakimś sensie byśmy mogli łatwiej i lepiej zaadoptować inne rasy do swojej wyobraźni.


A State of Trance with Armin van Buuren

Offline

 

#8 2009-08-18 09:41:47

Milczenie

Użytkownik

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2009-08-11
Posty: 111
Punktów :   

Re: Która/Które postacie fantastyczne sa najfajniejsze i dlaczego????

Pierwszy raz się zgadzamy, trzeba to uczcić. ^^
A może przypominają ludzi, bo autorzy, pomimo swojej całej wyobraźni i twórczości, nie mogą wymyślić czegoś, co do ludzi nie będzie podobne? W zasadzie i tak zawsze kończy się na tym, że zwierzęta, przedmioty, a nawet zjawiska natury ulegają personifikacji. Tutaj znów pojawia się 'bo łatwiej jest zrozumieć coś takiego i się z tym utożsamić' i krąg się zamyka.


Jeśli zawsze i wszędzie musimy opowiadać o wszystkim na głos,
nie pozostawiamy miejsca ani na tajemnicę,
ani na wyobraźnię.

Offline

 

#9 2009-08-18 23:11:59

mikolaj

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-07-27
Posty: 118
Punktów :   

Re: Która/Które postacie fantastyczne sa najfajniejsze i dlaczego????

drugi raz się zgadzamy. Fakt. Autorzy tworzą dla ludzi więc tworza btak by oni zrozumieli a jednoczęsnie nie umieją inaczej tworzyć, gdyż sami musża zrozumieć. Tylko nieliczni tworzą cos troszkę odmiennego. Ale nie zapominajmy że nawet np język wilków jest sam w sobie spersonifikowany a to dlatego ze inaczej nie można bądz nie idzie tego opisac. Są rzeczy któy moga być tylko nadawane w  "konwencji" ludzkiej,.


A State of Trance with Armin van Buuren

Offline

 

#10 2009-08-19 11:22:50

mikolaj

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-07-27
Posty: 118
Punktów :   

Re: Która/Które postacie fantastyczne sa najfajniejsze i dlaczego????

chodzi mi o to że ciężko jest autorowi stworzyć zupełnie coś nowego, np graniastosłup, który porusza się skacząc na 1 km w powietrze i który porozumiewa się za pomocą pukania o inny graniastosłup a walczy swoimi krawędziami. Po pierwszy trudno jest coś takiego stworzyć, po drugie, trudno jest to ludziom przyjąć, po trzecie to nie odniesie żadnego sukcesu bo autor takiego czegoś zostanie uznany za idiotę. Są pewne musowe normy personifikacji i czy tego chcemy czy nie, tak musi zostać.


A State of Trance with Armin van Buuren

Offline

 

#11 2009-08-19 12:54:27

Noemi

Użytkownik

1553418
Skąd: Świdnica/Cole
Zarejestrowany: 2009-07-22
Posty: 134
Punktów :   
WWW

Re: Która/Które postacie fantastyczne sa najfajniejsze i dlaczego????

Milczenie... Jak chcesz przeczytać o złych elfach, to wątek znajdziesz w ,,Wojny świata wynurzonego" ale tam tylko o nich wspominają jest jedna mała historia.

Ja uwielbiam smoki elfy magie ludzi z mieczami(nie mylić z rycerzami) dużo wojny zabijania i wątki miłosne.
Nie wszystko to może postacie ale coś musi być żeby mi się książka/film podobała.
Nie lubię wampirów, nie wiem czemu, chyba po prostu się ich boje. Bądź co bądź nie czytam z chęcią o wampirach.


Czas zapomnieć o przeszłości,aby zmyć to,
co się ostatnio wydarzyło. Schować się za pustą twarzą,
Nie pytaj ciągle o to samo, bo to tylko gra.
http://smocza-burza.blog.onet.pl/ 

Offline

 

#12 2009-08-19 17:34:20

Milczenie

Użytkownik

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2009-08-11
Posty: 111
Punktów :   

Re: Która/Które postacie fantastyczne sa najfajniejsze i dlaczego????

Nie mówiłam, że chcę o nich czytać, to był po prostu przykład. Czytałam już Wojny Świata Wynurzonego. ;]


Jeśli zawsze i wszędzie musimy opowiadać o wszystkim na głos,
nie pozostawiamy miejsca ani na tajemnicę,
ani na wyobraźnię.

Offline

 

#13 2009-08-20 11:17:35

Selena

Użytkownik

6205475
Skąd: Tarnów
Zarejestrowany: 2009-08-12
Posty: 85
Punktów :   
WWW

Re: Która/Które postacie fantastyczne sa najfajniejsze i dlaczego????

Noemi... skoro lubisz ludzi z mieczami...elfy... i nie czytałaś to przeczytaj sobie "Zaklęty miecz" POUL ANDERSON... To jest o ludziach głównie... występują tam elfy i trole... Bardzo fajna książka;)
www.the-unalignet.blog.onet.pl

Offline

 

#14 2009-08-20 14:29:03

Noemi

Użytkownik

1553418
Skąd: Świdnica/Cole
Zarejestrowany: 2009-07-22
Posty: 134
Punktów :   
WWW

Re: Która/Które postacie fantastyczne sa najfajniejsze i dlaczego????

nie omieszkam przeczytać skoro polecasz. Póki nie ma dużo wampirów mogę czytać. Ja właśnie czytam wojny świata wynurzonego Milczenie. Jestem na drugim tomie i nie mogę skończyć bo nie mam czasu.  Wybacz tak w ogóle źle Cię zrozumiałam.


Czas zapomnieć o przeszłości,aby zmyć to,
co się ostatnio wydarzyło. Schować się za pustą twarzą,
Nie pytaj ciągle o to samo, bo to tylko gra.
http://smocza-burza.blog.onet.pl/ 

Offline

 

#15 2009-08-20 15:31:21

Milczenie

Użytkownik

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2009-08-11
Posty: 111
Punktów :   

Re: Która/Które postacie fantastyczne sa najfajniejsze i dlaczego????

Oj tam, mną się nie przejmuj. To się często zdarza. ;]


Jeśli zawsze i wszędzie musimy opowiadać o wszystkim na głos,
nie pozostawiamy miejsca ani na tajemnicę,
ani na wyobraźnię.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs. wycieraczki do butów maniek mods narutoshinobi fosol wrocław