Fani fantastyki

Fantastyka odskocznią od rzeczywistości

Ogłoszenie

Witamy i zapraszamy do wspólnych rozmów:) Forum w rozbudowie, dlatego bylibyśmy wdzięczni za pomoc w rozwijaniu go:)

#16 2009-09-29 21:21:53

mikolaj

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-07-27
Posty: 118
Punktów :   

Re: Władca Pierścieni

Dobra. od czego zaczynamy? bo ogólnie nie wiem od czego zacząć jeśli chodzi o Tolkiena i WP. może od tego że to tzw Heroic Fantasy a więc że WP jest powieścią magi i miecza ;p


A State of Trance with Armin van Buuren

Offline

 

#17 2009-10-03 18:39:00

Sindarka

Moderator

10444233
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2009-07-26
Posty: 178
Punktów :   
WWW

Re: Władca Pierścieni

No cóż...dla mnie(i w moim mniemaniu) prawie wszystkie powieści fantasy są powieściami magii i miecza.Ale masz rację WP idealnie do tej kategorii pasuje

Offline

 

#18 2009-10-03 22:32:45

mikolaj

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-07-27
Posty: 118
Punktów :   

Re: Władca Pierścieni

od czego zatem zaczniemy?


A State of Trance with Armin van Buuren

Offline

 

#19 2009-10-04 17:10:31

Sindarka

Moderator

10444233
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2009-07-26
Posty: 178
Punktów :   
WWW

Re: Władca Pierścieni

Ja zawsze zaczynam od bardzo osobliwego pytania :
Z jaką postacią z WP się utożasmiasz(jeżeli wogóle się z jakąś utożasmiasz) i dlaczego?

Może się to pytanie wydawać dziwne, ale ja lubię poznawać opinię na temat bohaterów właśnie przez to pytanie

Offline

 

#20 2009-10-05 13:32:03

mikolaj

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-07-27
Posty: 118
Punktów :   

Re: Władca Pierścieni

hmmm, ciekawe pytanie. bardzo.Nigdy nad tym nie myślałem. Sądzę ze odpowiedz moja brzmi ze z nikim się nie utożsamiam. mogę odpowiedzieć jednak z kim CHCIAŁBYM się utożsamiać. Ale byłoby to bez sensu bo nigdy sie nie utożsami9my z bohaterami pozytywnymi Tolkiena, bo jest to nie możliwe. nasz świat jest inaczej skonstruowany inie bedziemy zbawiac świata a dobro i zło są bardziej pomieszane. Dlatego czy ja powiem że chciałbym być Aragronem, czy Samem, to jest to bez sensu bo i tak nigdy taką osoba nie będziemy


A State of Trance with Armin van Buuren

Offline

 

#21 2009-10-10 13:57:48

Milczenie

Użytkownik

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2009-08-11
Posty: 111
Punktów :   

Re: Władca Pierścieni

Nie utożsamiam się, mogę jedynie powiedzieć, z kim wszyscy znajomi mnie utożsamiają (laicy i nie). Galadriela. Efekt wizualny był podobno bardziej odczuwalny, gdy jeszcze paradowałam z inną fryzurą, co zaś się tyczy charakteru... rzekomo zdecydowanie podobne.


Jeśli zawsze i wszędzie musimy opowiadać o wszystkim na głos,
nie pozostawiamy miejsca ani na tajemnicę,
ani na wyobraźnię.

Offline

 

#22 2009-10-12 18:29:45

mikolaj

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-07-27
Posty: 118
Punktów :   

Re: Władca Pierścieni

Zatem milczenie - ukaż nam się a my tez to ocenimy ;p


A State of Trance with Armin van Buuren

Offline

 

#23 2011-08-16 21:49:37

Saja

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-08-16
Posty: 6
Punktów :   
WWW

Re: Władca Pierścieni

Ja utożsamiam się z Głównym Bohaterem. Naszym hobbitem tak jak on jestem domownikiem. Lubię ciepło domowego ogniska i dobrze pojeść. Jednak jak by ktoś mnie wrzucił w wir przygody i niebezpieczeństw, na pewno dała bym wszystko z siebie aby zakończyć ją z powodzeniem.

A co wam się bardziej podobało książka czy film?
Ja mam mieszane uczucia co do tego. W książce było mnóstwo ciekawych piosenek, które nie były pokazane w filmie. A szkoda bo w książce można powiedzieć, że ich drużyna (w szczególności hobbici) są bardzo rozśpiewani.
W filmie jest pokazane w dość dużym skrócie to co się dzieje w książce. Wiele fragmentów jest pominięte, ale nie przeszkadza mi to.
Podsumowując, w książce było wiele ciekawych piosenek, za to czasami trochę mnie przymulała. W filmie jest naładowanie akcją, ale jest wiele pomiętych fragmentów z książki. 
Jednak jak powszechnie wiadomo, film nie może dokładnie odwzorować książki.

Ostatnio edytowany przez Saja (2011-08-16 22:16:41)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs warszawa przegrywanie kaset vhs łódz